Strona Główna Komiksy DC Comics 25 zeszytów Detective Comics wartych oczytania! #1

25 zeszytów Detective Comics wartych oczytania! #1

Top 25 Detective Comics

Detective Comics to zdecydowanie jeden z najbardziej znanych komiksów na całym świecie. W tym zestawieniu przedstawimy niektóre z najważniejszych w historii tej serii.

Detective Comics #1 zadebiutował w marcu 1937 roku nadając firmie DC Comics jej nazwę. Seria w zeszycie #27 po raz pierwszy przedstawiła Batmana. Pozostała w swojej oryginalnej numeracji aż do września 2011 roku, kiedy to wydawnictwo odnowiło ten komiks jako część New 52. Jakiś czas temu rozpoczęło się Rebirth, które powróciło do klasycznej numeracji i sukcesywnie w dwutygodniowym trybie wydawniczym zmierza ku zeszytowi o numerze #1000.

25. Detective Comics #1

Detective Comics #1

Wydany aż dwa lata przed pierwszym pojawieniem się Batmana zeszyt przedstawił nam kilka postaci. Był to miedzy innymi prywatny detektyw o imieniu Slam Bradley, który został stworzony przez Jerry’ego Siegela i Joe Shustera. Artyści byli najbardziej znani z przedstawienia światu Supermana. Zeszyt znany jest również z tego, że stał się powodem dla którego Major Malcolm Wheeler-Nicholson musiał sprzedać część swojej komiksowej wytwórni. Nowy właściciel, Harry Donenfeld i jego księgowy, Jack Liebowitz przejęli firmę i pomogli jej wydostać się z finansowego kryzysu. Początkowo nazwali ją National Comics, ale później zmienili ją na obecną honorując przyczynę swojego sukcesu.

24. Detective Comics #27

Detective Comics #27

Bob Kane i Bill Finger zmienili świat komiksu na zawsze przedstawiając czytelnikom znanego wojownika z przestępczością – Komisarza Jamesa Gordona. Nie wspominając już o jego młodszym przyjacielu znanym jako Bruce Wayne, który często wychodzi nocą przebrany za nietoperza. Serio, to nie tylko jeden z najważnieszych komiksów w serii Detective Comics, ale też jeden z najważniejszych komiksów w dziejach wydawniczych. Pierwsze pojawienie się Batmana to z pewnością jeden z najdroższych sprzedanych zeszytów komiksowych na świecie.

23. Detective Comics #31

Detective Comics #31

Komiks napisany przez Gardnera Foxa, a narysowany przez Boba Kane’a i Sheldona Moldoffa. Czytelnicy mieli okazję poznać w nim Monka, pierwszego wroga w kostiumie, z którym zmierzył się Batman. Po raz pierwszy można w nim zobaczyć Batplane oraz Batarang. Okładka narysowana przez Kane’a jest jedną z najlepszych coverów Batmana wszech czasów.

22. Detective Comics #33

Detective Comics #33 Cover

Mamy tu do czynienia z jedną z największych tajemnic komiksowych „zza kulis” jakie miały miejsce. Chodzi o to, że nie wiadomo kto napisał dwustronną historię na początku zeszytu opowiadającą genezę Batmana. Czy był to Gardner Fox, autor głównej histori? A może Bill Finger, który współtworzył Batmana z Bobem Kanem? Ktokolwiek to napisał, to historyczna chwila, w której widzimy śmierć Thomasa i Marthy Wayne po raz pierwszy.

21. Detective Comics #38

Detective Comics #38

Ten zeszyt od Billa Fingera, Boba Kane’a, Jerry’ego Robinsona i George’a Roussosa daje czytelnikom „sensacyjne odkrycie wśród postaci w 1940”Robina, Cudownego Chłopca. Jest to partner Batmana, który pomaga mu w walce ze złoczyńcami i jest najbardziej znanym pomocnikiem superbohatera na świecie. Dick Grayson później został bohaterem na swoich własnych warunkach jako Nightwing, a nawet zastąpił Bruce’a na kilka lat. Kontynuował karierę jako główna postać w Detective Comics nawet gdy Wayne wrócił jako Batman w innych tytułach Nietoperza.

20. Detective Comics #58

Detective Comics #58

Zainspirowany maskotką reklamową firmy produkującej papierosy, Pingwin zadebiutował w tym komiksie z 1941 roku. Interesującym faktem na temat tamtych wydań Detective Comics jest to, że dawniej prawie nigdy nie umieszczano głównego złoczyńcy na okładce, gdy pojawiali się po raz pierwszy. Musieli w pewien sposób zarobić sobie na to prawo. Pingwin nie miał na to okazji jeszcze przez wiele miesięcy, chociaż już od początku miał swoje sławne parasole.

Przygotujcie się, bo już niedługo kolejna część z następnymi zeszytami wartymi przeczytania!