Strona Główna Filmy Avengers: Infinity War – Gdzie obecnie jest Kamień Rzeczywistości?

Avengers: Infinity War – Gdzie obecnie jest Kamień Rzeczywistości?

Avengers: Infinity War przedstawi Thanosa siejącego spustoszenie w całej galaktyce w poszukiwaniu wszystkich Kamieni Nieskończoności.

Ostatnio opublikowany trailer Avengers: Infinity War pokazał nam Szalonego Tytana z założoną już Rękawicą, w której widoczne były dwa z sześciu kamieni. Są nimi Kamień Przestrzeni i Kamień Mocy. Pierwszy z nich najprawdopodobniej dostał od Lokiego, po tym jak Loki zabrał go ze skarbca w ostatnich chwilach istnienia Asgardu w filmie Thor: Ragnarok. Natomiast drugi z kamieni pochodzi z pierwszej części Strażników Galaktyki, gdzie Strażnicy oddali go w ręce Novy Prime pod koniec filmu. Jednak, jak wynika ze zwiastuna, Thanos napadł na planetę Xandar i odebrał kamień. W trailerze pojawia się także scena, na której widzimy, jak przy pomocy ”specjalnego sprzętu” Thanos próbuje wyrwać kamień umysłu  z czoła Visiona.

Następnie pod uwagę bierze się kolejne z kamieni. Jednym z nich jest Kamień Czasu ukryty w Oku Agamotto będącym pod strażą Doktora Strange’a. Kolejnym jest Kamień Duszy, którego lokalizacja nie jest jeszcze do końca znana. Według obecnie najbardziej popularnej i prawdopodobnej teorii znajduje się on w Wakandzie pod ochroną Czarnej Pantery.

Pozostaje ostatni – Kamień Rzeczywistości, który prawdopodobnie nadal jest w posiadaniu Kolekcjonera, jak mówią nam wydarzenia ze scen po napisach końcowych filmu Thor: Mroczny Świat, w którym kamień ten został przedstawiony po raz pierwszy pod postacią Eteru. Ponieważ w Asgardzie znajdował się już Tesserakt, postanowiono oddać Eter na przetrzymanie do Taneleera Tivana, czyli Kolekcjonera.

Jednak jego lokalizacja w późniejszym czasie może zostać zmieniona za pośrednictwem wydarzeń pierwszej części Strażników Galaktyk, kiedy bohaterowie przychodzą do kwatery Taneleera Tivana by sprzedać mu Kamień Mocy. Siedziba  Kolekcjonera w większej części zostaje zniszczona przez asystentkę Taneleera, kiedy ta dotyka Kamień Mocy. Następuje eksplozja, a cenne przedmioty z kolekcji przepadają w czeluściach galaktyki.

Sam Kolekcjoner wiedział czym są owe kamienie nieskończoności i pojmował ich moce oraz  znaczenie, jakie mogą mieć. Zaraz po przekazaniu w jego ręce Kamienia Rzeczywistości przez Sif i Volstaga, kiedy tylko Asgardczycy odeszli, wypowiedział słowa”Jeden, jeszcze pięć„.

Według przecieków z nagranego filmiku trailera Avengers: Infinity War pokazanego podczas Comic Conu w San Diego, Thanos pragnąc właśnie tego kamienia poszukuje Kolekcjonera i spotykając go wymienia z nim kilka zdań. Kolekcjoner mówi mu, iż nie ma kamienia. Odważyłby się kłamać Thanosowi? Gdzie w takim razie może znajdować się Kamień Rzeczywistości?

Jak myślicie, gdzie może obecnie znajdować się Kamień Rzeczywistości? Wpadł komuś innemu w ręce, czy może nadal jest w posiadaniu Kolekcjonera?

źródło: comicbook

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o