Strona Główna Filmy Avengers: Infinity War – W jaki sposób Thor mógłby zyskać nową broń?

Avengers: Infinity War – W jaki sposób Thor mógłby zyskać nową broń?

Zwiastun Avengers: Infinity War pozostawił po sobie tyle samo odpowiedzi, co pytań. Jednym z najważniejszych było to, jak wydarzenia z filmu Thor: Ragnarok wpłynęły na fabułę Infinity War.

Ze zwiastuna dowiedzieliśmy się, że Loki rzeczywiście zabrał ze sobą Tesseract, a następnie oddał go w ręce Thanosa. Zdjęcia promocyjne dla Vanity Fair pokazały natomiast, że Thor po raz kolejny podniesie swój charakterystyczny młot, Mjolnir. Pozostało jednak pytanie kiedy i w jaki sposób może to nastąpić.

Poniżej przewidywany plan przebiegu wydarzeń podczas podróży Thora w Infnity War:

  • Po przegranej próbie pokonania Thanosa, ten odbiera Kamień Przestrzeni od Lokiego, a sam Thor błąka się po galaktyce, aż wpada na statek Strażników Galaktyki.
  • Thor i część Strażników (np. Groot i Rocket) podróżują do krainy Nidavellir, domu karłowatych kowali, gdzie powstał Mjolnir.
  • Po natknięciu się na opór, Thor i Strażnicy muszą uruchomić kosmiczną kuźnię, napędzić ją własnymi siłami i wykorzystać, aby stworzyć nową broń dla Thora.

Ten scenariusz wyjaśniałby niektóre ze scen z Thorem, jakie widzieliśmy w zwiastunie Avengers: Infinity War.

Już wcześniej, kiedy wiadome było, że Mjolnir zostanie zniszczony podczas Ragnaroku, pisaliśmy o tym jaką nową bronią Thor mógłby władać w kolejnych filmach. Pojawiły się także przecieki dotyczące nowej broni w związku z wypuszczeniem nowego zestawu klocków LEGO, który ujawnił nam nową broń Thora określoną jako „ax-thunderbolt”. Mogłoby to wskazywać na wprowadzenie do MCU mitycznej siekiery Thora nazywanej w komiksie Jarnbjorn. Warto przytoczyć tu także jedną z wcześniejszych grafik koncepcyjnych, która mogłaby trochę nam podpowiedzieć w kwestii spekulacji nad nową bronią:

W przyszłym roku przekonamy się, co ostatecznie okaże się nową bronią Gromowładnego. Zdjęcia w magazynie Vanity Fair pokazały Thora ze swoim młotem, jednakże na tych samych zdjęciach bohater ma oboje oczu. A jak wiemy po sensie filmu Thor: Ragnarok, Gromowładny poza Mjolnirem stracił także swoje prawe oko. W ostatnich scenach filmu oraz w zwiastunie Avengers: Infinity War nosi już przepaskę podobną do tej, którą miał jego ojciec, Odyn. Thor zdecydowanie uzyska nową broń, ale czy będzie ona młotem?

Avengers: Infinity War w kinach już 4 maja 2018 roku!

źródło: comicbook

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o