Strona Główna Filmy Avengers: Infinity War – Teorie, domysły i inne spiski

Avengers: Infinity War – Teorie, domysły i inne spiski

Po premierze zwiastuna do Avengers: Infinity War, internet prawie wybuchł od wysypu fanowskich teorii na temat tego, co mogliśmy wyczytać między wierszami trailera.

Teaser nie przedstawił zbyt mocno zarysu fabuły a i wcześniejsze wypowiedzi Kevina Feige mówiące, że po tym filmie wielu nowych bohaterów na stałe zagości w MCU, a kilku dobrze nam znanych odejdzie, podsyciły tylko wyobraźnię internautów. W tym zestawieniu przedstawię 15, moim zdaniem najciekawszych pomysłów na to, co może się wydarzyć w filmie.

15. Pojawienie się na ekranie ponad 60 bohaterów

Nie jest tajemnicą, że w Avengers: Infinity War pojawi się każdy żywy bohater, którego mogliśmy kiedykolwiek podziwiać w MCU, ale dokładna ich liczba nie została nigdy oficjalnie podana. Jednak w jednym z wywiadów Scarlett Johansson zdradziła, że w całym filmie ujrzymy ich 61 lub 62. W jednej ze scen natomiast ma ich być aż 32.

14. Debiut Novy

Żeby skompletować swoją rękawice, Thanos będzie musiał zdobyć Kamień Mocy. Ten jest jednak pilnie strzeżony przez Novę i jego organizację. Rozbicie Nova Corps, by pozyskać Kamień nie obejdzie się bez echa w galaktyce. Najpewniej sam Nova będzie zmuszony do ucieczki na Ziemię, by ostrzec Doktora Strange’a o nadchodzącym zagrożeniu.

13. Strata tytułu Kapitana Ameryki przez Rogersa

Kapitan, tak jak wiele innych postaci w Avengers: Infinity War będzie posługiwał się innym kostiumem. Jednak o ile w większości strojów zmiany są kosmetyczne, to Cap całkowicie został pozbawiony swoich charakterystycznych barw i tarczy. Niechybnie zwiastuje to zmiany w postaci Kapitana, jedna z teorii głosi, że Rogers zrzeknie się swojego tytułu i przyjmie imię Nomad.  Potwierdzeniem tego może być wymiana zdań Kapitana z Iron Manem na koniec Civil War, kiedy to Stark zarzucił mu, iż ten jest już niegodny noszenia swojego miana, a Cap w odpowiedzi porzucił swoja tarczę.

12. Masowa zagłada

W Avengers: Czas Ultrona Tony miał wizje, zesłaną przez Scarlet Witch, w której widział wszystkich Avengersów konających u jego stóp. Wtedy wydawało się to zwykłym obrazem jego lęków, jednak teraz zdaje się to być prawdopodobnym scenariuszem na zakończenie Avengers: Infinity War. Moc Kamienia Czasu i umiejętności Doktora Strange’a byłyby w stanie to odwrócić, ale nadal unicestwienie wszystkich bohaterów jest mocną kartą w rękach twórców, którą mogą zaszokować widzów.

11. Wskrzeszenie największych łotrów

Moc Rękawicy Nieskończoności, jest w stanie zabijać, ale też przywracać do życia. Chcąc stworzyć własną armię Thanos może bez problemu skorzystać z usług największych wrogów Avengersów, którzy najpewniej będą wdzięczni za przywrócenia ich do świata żywych. Aktor odgrywający Crossbonesa (który zginał w Civil War), dodał nawet ostatnio na swój twitterowy profil zdjęcie z planu zdjęciowego Avengers: Infinity War. Obok niego być może ujrzymy: Red Skulla, Barona Zemo, Ronana, Malekitha, czy Ultrona.

10. Powrót Qiucksilvera

Sytuacja ma się podobnie, jak w przypadku złoczyńców, z tą różnicą, że Qiucksilver byłby pod wpływem Thanosa i walczyłby przeciwko swojej siostrze i dawnym przyjaciołom. Jednak po pokonaniu Thanosa (bo chyba takowe nastąpi), Quicksilver, już ze zdrowymi zmysłami, mógłby znów zasili szeregi Avengers.

9. Poświecenie się Lokiego za Thora

Loki ma w MCU burzliwą historię. Od bycia największym wrogiem Avengersów, do współpracy z nimi. Fani wieszczą, że w Avengers: Infinity War dokona on swojej ostatecznej przemiany z łotra w bohatera i zakończy swoje życie ratując swojego, niegdyś znienawidzonego, przyrodniego brata.

8. Transformacja Hawkeya w Ronina

Już sama absencja Hawkeya w zwiastunie Avengers: Infinity War pobudziła fanów do snucia domysłów. Jeszcze bardziej zrobiły do zdjęcia, które wyciekły z planu, a na których widzimy Jeremy’ego Rennera w czarno-złotych nagolennikach. Taki strój zupełnie nie pasuje do znanego nam Hawkeya, lecz jest charakterystycznym elementem ubioru Ronina. Tytuł Ronina w komiksach Marvela dzierżyło kilka postaci, w tym między innymi Clint Barton. Jest więc bardzo możliwe, że i w MCU Barton zmieni swoje alter ego.

7. Śmierć Heimdalla

Dość rozpowszechnioną teorią jest to, że Heimdall jest w posiadaniu Kamienia Dusz. Według Lokiego jest on jedyną istotą w całym Agardzie, która potrafi znaleźć każdego przebywającego w jednym z 9 światów. Sam Asgardczyk powiedział kiedyś „widzę w dziewięciu królestwach i ponad dziesięciu trylionach dusz„. Wojownik zapewne nie odda Kamienia bez walki, jednak łatwo możemy się domyślić, jak ta potyczka się dla niego zakończy.

6. Zapowiedź Inwazji Skrulli

Część fanów uważa, że od jakiegoś czasu postacie w MCU są podmieniane na zmiennokształtnych kosmitów – Skrulle. Chaos jaki powstanie po ataku Thanosa, byłby idealną okazją do ujawnienia Skrulli i stworzeniu jeszcze większego bałaganu na Ziemi. Ta opcja byłaby też dobra do wprowadzenie do Kinowego Uniwesum Marvela, Kapitan Marvel.

5. Śmierć Hulka

Hulk od zawsze był trudną postacią w MCU. Jako jedyny z czołowych Avengersów nie otrzymał solowej trylogii. To, że Thor: Ragnarok, zawierał po części fabułę Planety Hulk i to, że Mark Rufallo stwierdził ostatnio, że nie widzi dla siebie szans na większe rozwinięcie w Kinowym Uniwersum Marvela, fani odebrali jako zapowiedź pożegnania tej postaci. Powrót Hulka na Ziemię i heroiczna walka z Thanosem wydają się być ku temu idealna okazją.

4.  Śmierć Vison

Jest to prawie pewne, że Thanosowi uda się zebrać wszystkie Kamienie Nieskończoności. Jeden z nich jest osadzony w czole Visiona i co więcej, ten artefakt utrzymuje go przy życiu. Jeśli kamień zostanie wyrwany, Vison umrze. Kolejna teoria głosi, że to właśnie jego śmierć zmobilizuje Avengersów do wielkiego zjednoczenia.

3. Śmierć Kapitana Ameryki

Jest wiele przesłanek zwiastujących śmierć Capa. Jedną z nich jest to, że Kapitan oryginalnie został zabity przez Thanosa w komiksie z 1991 r. – Infinity Gauntlet #4 (później oczywiście został wskrzeszony). Kolejny argument dla poparcia tej teorii jest nieco bardziej przyziemny, mianowicie od pewnego czasu krążą plotki jakoby Chris Evans, odgrywający do tej pory rolę Kapitana Ameryki, nie przedłużył kontraktu z Marvelem i zakończył z nim współpracę właśnie po Avengers: Infinity War.

2. Podróż w czasie Kapitana

Inną teorią odnoszącą się do trwałego zniknięcia Kapitana Ameryki z MCU jest możliwość odesłania Rogersa, przez Thanosa, za pomocą Kamienia Czasu, na stałe do lat 40 XX wieku. Jest to opcja „łagodniejsza” do wszystkich fanów Capa (i jego samego też), gdyż wszystkie trudy i ciężkie wybory, które musiał podejmować w swoim życiu zostaną mu poniekąd wynagrodzone. Zamiast śmierci, dostanie on nowe życie u boku swojej ukochanej Peggy Carter.

1. Pojawienie się nowego Kapitana Ameryki

Postać Kapitana Ameryki jest bardziej symbolem odnoszącym się do idei, niż do konkretnego człowieka. Nawet jeśli Steve Rogers faktycznie polegnie w walce przeciw kosmicznemu najeźdźcy, można mieć pewność, że znajdzie się jego następca. W komiksach rolę Kapitana przejmowali zarówno Sam Wilson, jak i Bucky Barnes, więc to prawdopodobnie któryś z nich zrobi to samo w MCU.

A według Was, które teorie są najbardziej prawdopodobne?

źródło: CBR

~Gambit