Batman: Powrót Mrocznego Rycerza – Czy Ben Affleck wróci do roli?

Znany reżyser i scenarzysta Kevin Smith jest przekonany, że Ben Affleck powróciłby jako Batman w ekranowej adaptacji komiksu “Powrót Mrocznego Rycerza” (The Dark Knight Returns).

Ben Affleck – idealny wybór dla “Powrotu Mrocznego Rycerza”

Według Kevina Smitha, długoletniego przyjaciela Bena Afflecka, aktor ten doskonale nadawałby się do zagrania roli Batmana w filmie opartym na komiksie “Powrót Mrocznego Rycerza”. Obecnie Affleck możemy podziwiać na dużym ekranie w roli Batmana w filmie o superbohaterze pt. “Flash”. Chociaż nie ma obecnie planów na kolejne filmy z Affleckiem w tej roli, “Flash” wydaje się być rodzajem pożegnania dla Batflecka. W świecie DC, Robert Pattinson wciela się w postać Batmana w ramach alternatywnej serii filmowej, a nowa wersja Mrocznego Rycerza ma dołączyć do DCU w filmie “The Brave and the Bold”. Wydaje się mało prawdopodobne, że w najbliższym czasie powstanie kolejny film z Affleckiem jako Batmanem, ale może to się zmienić w przyszłości. Kevin Smith, po obejrzeniu powrotu Afflecka jako Batmana w filmie “Flash”, wyraził swoje zdanie na ten temat. Smith zauważył, jak nieszczęśliwe jest to, że Affleck musiał zakończyć swoją przygodę z tą rolą tuż po tym, jak zaczynał rozumieć, w jaki sposób chce ukazać postać na ekranie. Reżyser “Chasing Amy” sugeruje, że może za jakieś dziesięć lat Affleck mógłby powrócić jako Batman w długo oczekiwanej ekranowej wersji “Powrotu Mrocznego Rycerza”. Smith wyjaśnia: “Oglądanie Bena jako Batflecka było radosne – nie tylko jako Batflecka, ale także jako Bruce’a Wayne’a. W wywiadach mówił kilka razy: ‘Wiesz, właśnie zrozumiałem, jak zagrać tę postać i tamtą postać, a teraz to się kończy. To jest trochę gorzkie. Ale zjedliśmy jabłko, zanim wszystko się skończyło, bo wielokrotnie mówił, że nigdy nie wróci do Batmana. Wiemy, że jest multiversum, więc zobaczymy, czy to się uda.”

Smith kontynuuje: “Wiemy, że świat się zmieni, i za dziesięć lat, kiedy Affleck przeżyje wiele innych życiowych doświadczeń i zrobi wiele innych rzeczy… Wiem, że Ben kocha ‘Powrót Mrocznego Rycerza’ całym sercem. Podobnie jak większość z nas, ale… w trakcie [kręcenia] filmu ‘Chasing Amy’ czytał go na podłodze mojego mieszkania; spał na kanapie i tak dalej. Zawsze mówił: ‘Dlaczego nikt nie zrobi tego filmu?’ A wiesz, kiedy Zack [Snyder] zrobił ‘BvS’, był bliski: mógł nosić strój [Zbroję-Nietoperza] i tak dalej, były elementy ‘Powrotu Mrocznego Rycerza’.” Smith jest przekonany, że jeśli Benowi Affleckowi kiedyś zaproponowanołaby powrót do roli Batmana w ekranowej wersji “Powrotu Mrocznego Rycerza”, to aktor na pewno by się na to zgodził. “Nie potrafię sobie wyobrazić, że za dziesięć lat, kiedy będzie miał prawie sześćdziesiąt lat, ktoś podjedzie mu pieniądzmi i powie: ‘Czy chcesz zagrać w ‘Powrocie Mrocznego Rycerza’?’. On by powiedział ‘Tak’, i to byłoby wspaniałe” – powiedział Smith.

Czy “Powrót Mrocznego Rycerza” dostanie adaptację na dużym ekranie?

“Powrót Mrocznego Rycerza” (The Dark Knight Returns) to czteroczęściowa miniseria komiksowa, która została pierwotnie opublikowana w 1986 roku. Autorami komiksu są Frank Miller, który odpowiadał za scenariusz i ilustracje, oraz Klaus Janson, który również współtworzył ilustracje, a za kolorystykę odpowiadała Lynn Varley. Historia opowiada o 55-letnim Bruce’ie Wayne’u, który powraca z emerytury w momencie, gdy Gotham City jest zagrożone powrotem superzłoczyńców, takich jak Harvey Dent (Dwóch Twarzy) i Joker. Komiks ten jest jednym z najbardziej popularnych dzieł o Mrocznym Rycerzu, jakie kiedykolwiek zostały wydrukowane. Pewne elementy komiksu miały wpływ na różne seriale telewizyjne i filmy na podstawie historii Batmana oraz innych postaci z uniwersum DC, ale “Powrót Mrocznego Rycerza” nie doczekał się dotychczas ekranowej adaptacji filmowej. Jednak został wcześniej przekształcony w dwuczęściowy film animowany, w którym głosu postaci Batmana użyczył Peter Weller. Pierwsza część filmu została wydana w 2012 roku, a druga część w 2013 roku.

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *