Strona Główna Komiksy C.B. Cebulski nowym redaktorem naczelnym Marvel Comics

C.B. Cebulski nowym redaktorem naczelnym Marvel Comics

Marvel Comics C.B. Cebulski

Zgodnie z dzisiejszym oświadczeniem C.B. Cebulski zastępuje Axela Alonso na stanowisku redaktora naczelnego Marvel Comics.

C.B. Cebulski zastąpi Alonso z efektem natychmiastowym. Axel Alonso był redaktorem naczelnym Marvel Comics od stycznia 2011 roku i poprowadził od tego czasu wiele inicjatyw, które odcisnęły piętno na uniwersum. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Marvela, ustąpienie Alonso ze stanowiska było wspólną decyzją pomiędzy nim a wydawnictwem.

C.B. Cebulski jest związany z Marvelem od 15 lat, obejmując w tym czasie różne stanowiska. Przed objęciem nowej roli, stacjonował w Azji, wspierając globalizację wydawnictwa. Cebulski obecnie mieszka w Shanghaju, jednak wróci do Nowego Jorku, by pracować w głównej siedzibie Marvela.

Oto fragmenty wydanego oświadczenia:

„W nowej roli, pan Cebulski będzie zajmował się codziennymi redakcyjnymi i kreatywnymi aspektami działu wydawniczego Marvela. Obejmuje to decydowanie o wizji kreatywnej, kształtowanie całokształtu fabularnego Marvel Comics i pozyskiwanie dla Marvela najlepszych światowych autorów i artystów. Dodatkowo, pan Cebulski będzie kontynuował starania w zakresie rozszerzenia działalności wydawniczej Marvela do skali międzynarodowej.

Podczas swojej 15-letniej kadencji w Marvelu, pan Cebulski stał się jednym z najlepszych redaktorów i łowców talentów. Do jego największych osiągnięć należy seria Runaways (Brian K. Vaughn i Adrian Alphona) i Marvel Fairy Tales. Jest również znanym łowcą talentów, który pomógł zrekrutować takie talenty jak: Skottie Young, Adi Granov, Sara Pichelli, Phil Noto, Steve McNiven, Jonatn Hickman i wielu innych.

[…] ‚Podczas gdy nasze postacie osiągają niespotykany dotąd poziom popularności, musimy mieć pewność, że nasz podstawowy biznes ustanawia standard dzięki świeżym i fascynującym powieściom graficznym, które zadowolą zarówno naszych długoletnich, jak i nowych fanów. Marvel przez 75 lat ustawił poprzeczkę wysoko dla historii superbohaterskich i wierzymy, że C.B. jest doskonałym wyborem, by wynieść Marvel Comics na nowy poziom’ – powiedział prezydent Marvel Entertainment, Dan Buckley.”

Tak nagła zmiana redaktora naczelnego może być dla wielu zaskoczeniem. Wydawnictwo jest w trakcie inicjatywy Marvel Legacy i choć wielu zapowiadało, że okaże się ona klęską, wyniki sprzedażowe temu zaprzeczają. Miejmy nadzieję, że C.B. Cebulski zaskoczy nas ciekawymi rozwiązaniami i… może jakimś potężnym eventem na miarę pierwszego Civil War czy House of M?

źródło: CBR

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o