Strona Główna Seriale DC Comics Crisis on Earth-X: Nawiązanie do Spider-Mana oraz co dalej czeka Jaxa

Crisis on Earth-X: Nawiązanie do Spider-Mana oraz co dalej czeka Jaxa

Artykuł zawiera spoilery dotyczące crossoveru seriali Supergirl, Arrow, Flash i Legendy Jutra – „Crisis on Earth-X”.

.

.

.

.

.

Pierwsze dwa odcinki crossovera Crisis on Earth-X za nami. Poznaliśmy złoczyńców z nazistowskiej Ziemi-X, dowiedzieliśmy się jakie motywy nimi kierują. Wśród głównych wątków odcinka pojawia się temat rozdzielenia Firestorma.

Jak już wcześniej TUTAJ pisałem, aktor Victor Garber wcielający się w Martina Steina żegna się ze swoją rolą. Podobnie w serialu chce on wrócić na Ziemię do obecnych czasów, gdzie niedawno narodził się jego wnuk. Fakt, iż ten temat jest tak uwypuklony w crossoverze może wskazywać na to, iż do końca czwartej jego części temat ten pozostanie rozwiązany. Pozostaje tylko pytanie, jak to się zakończy.

Podczas pierwszej połowy crossoveru to Cisco oraz Harry Wells prezentują Jaxowi i Steinowi antidotum, które ma oszukać ich dna oraz pozbawić ich zarówno wspólnego odczuwania emocjonalnego, jak i wszelkich mocy Firestorma. Profesor Stein natomiast widząc wielkie rozczarowanie swego towarzysza opracowuje później formułę, która ma dać Jaxowi nowe moce już po ich rozdzieleniu. By ten mógł pozostać z pozostałymi Legendami na pokładzie Waveridera z jakimiś dodatkowymi umiejętnościami, czy mocami. Martin mówi mu, iż nowa formuła przepisze DNA Jacksona i dostanie umiejętności pochodzące od pająka. Jax zapytał Steina czy chce on zrobić z niego Spider-Mana (Jeśli pamiętacie, to w minionym odcinku serialu Flash, Barry powiedział w jednej ze scen, że Clifford DaVoe sprawia, że uruchamia się jego pajęczy zmysł). Na samej obecności imienia jednej z ulubionych postaci Marvela się nie skończyło. Stein wytłumaczył, iż będzie posiadał jedynie zdolność by się przylepić do jakiejś powierzchni. O super sile, czy pajęczym zmyśle nie ma niestety mowy. Jax jednak nie był tym pomysłem zachwycony.

Jacksonowi nie chodziło bowiem o utracenie mocy Firestorma, lecz o utracenie więzi ze swoim partnerem. Sam powiedział, iż Stein był dla niego niczym ojciec. Rozłączenie Firestorma i odejście Victora Garbera z serialu Legendy Jutra pozostawia przyszłość aktora Franza Drameha, który wciela się w Jeffersona, pod znakiem zapytania. Czy pozostanie on bez mocy na pokładzie Waveridera jako mechanik statku? Czy może dołączy on do bohaterów serialu Freedom Fighters: The Ray w walce o sprawiedliwość na Ziemi-X?

O przyszłości Firestorma zapewne dowiemy się więcej w pozostałych odcinkach Kryzysu na Ziemi-X.

źródło: comicbook

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o