Strona Główna Seriale DC Comics Crisis on Earth-X: Kim jest Prometeusz z Ziemi-X?

Crisis on Earth-X: Kim jest Prometeusz z Ziemi-X?

Artykuł zawiera spoiler dotyczący crossovera seriali Supergirl, Arrow, Flash oraz Legendy Jutra – Crisis on Earth-X. Czytacie na własną odpowiedzialność.

.

.

.

.

.

.

W dwóch pierwszych odcinkach Kryzysu na Ziemi-X poznaliśmy złoczyńców, wiemy czego szukają na Ziemi-1. Dowiedzieliśmy się także kto kryje się pod maską Prometheusa z Ziemi-X.

Na pewno wielu fanów serialu zostało mile zaskoczonych faktem, iż pod maską Prometeusza-X kryje się nazistowski sobowtór Tommy’ego Merlyna. W jego rolę wcielił się ponownie aktor Collin O’Donnell.

Po walce w kościele podczas przerwanej uroczystości ślubu został on pojmany i umieszczony w jednej z cel w STAR Labs. Po krótkim przesłuchaniu przez Olivera popełnił on samobójstwo poprzez otrucie cyjankiem. Zanim to zrobił powiedział nieco o planach złoczyńców z Ziemi-X. Oświdczył, iż wszyscy zostaną uśmierceni lub pojmani.

Jeśli jednakże nie oglądaliście serialu Arrow, to krótko powiem o postaci Tommy’ego. Był on jedną z głównych postaci pierwszego sezonu. Był najlepszym przyjacielem Olivera, chłopakiem Laurel Lance oraz synem Malcolma Merlyna. Później okazało się również, że Thea Queen była jego siostrą. Śmierć Tommy’ego była prawdopodobnie najbardziej szokującym wydarzeniem finału pierwszego sezonu Arrow. Zmarły przyjaciel mocno wpłynął na dalszą postawę Olivera.

Fani postaci i serialu liczyli, że Tommy pojawi się w zeszłorocznym crossoverze, kiedy to wypadał setny odcinek serialu Arrow. Aktor niestety nie dostarł na plan i pojawiło się jedynie wspomnienie postaci. W tegorocznym crossoverze Tommy zdecydowanie nadrobił swoją poprzednią nieobecność.

źródło: comicbook

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o