w

Flash: Jak narodził się Savitar?

Uwaga! Poniżej znajdują się spojlery dotyczące tożsamości głównego złoczyńcy trzeciego sezonu serialu The Flash. Jeśli odcinki ujawniające jego tożsamość są jeszcze przed Wami – nie psujcie sobie przyjemności i wróćcie do tego artykułu później.

Kto to Savitar?

Pod maską Savitara, kryje się Barry Allen (z przyszłości). A może nawet nie do końca on, ale pozostałość po Barrym. To, czego dowiadujemy się w odcinku „Cause and Effect”, to fakt, że Barry podczas walki z Savitarem (tej, która odbędzie się za cztery lata, podczas której zamknął go w Speed Force), użył swoich pozostałości czasowych. Savitar wykończył pozostałości czasowe Barry’ego z wyjątkiem jednej. Tą, która przyjęła tożsamość Savitara i chciała stać się bogiem prędkości.

Savitar zabija Iris West w celu wezwania pozostałości czasu Barry’ego w przyszłości. Jego celem było zostawienie tej jednej pozostałości czasowej, aby stała się Savitarem. I tak dalej, i tak dalej. W ten sposób Savitar stworzył zamkniętą pętlę czasową.

To, co pozostaje do wyjaśnienia, to jak sam pomysł Savitara został powołany do życia. Torturowana i porzucona pozostałość czaszowa Barry’ego cofnęła się w czasie do starożytności i stworzyła całe mityczne środowisko wokół boga prędkości Savitara. Stworzył akolitów, którzy są jego wyznawcami.

Pozostaje pytanie: co było pierwsze, jajko czy kura – oszalała pozostałość czasowa Barry’ego czy Savitar. To jest nieco wyjaśnione przez Barry’ego z blizną na twarzy jeszcze na koniec odcinka „I Know Who You Are”. Mówi, że był złamany i samotny. Postanowił więc stać się kimś, kogo takie problemy nie dotyczą – bogiem.

Co myślisz?

Napisane przez Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kryzys na Nieskończonych Ziemiach (Crisis on Infinite Earths) – odcinki warte uwagi

DC Universe – jak to się zaczęło?