Indiana Jones and the Dial of Destiny: Czego możemy oczekiwać?

Wszystko, co dotychczas wiemy o filmie “Indiana Jones and the Dial of Destiny”, włączając w to obsadę, datę premiery, fabułę, zwiastun i wiele więcej.

Kiedy i gdzie będzie miała miejsce premiera “Indiana Jones and the Dial of Destiny”?

Piąta część serii Indiana Jones ma swoją premierę wyłącznie w kinach 30 czerwca 2023 roku. Pierwotnie film miał zadebiutować w 2019 roku, ale termin premiery był kilkakrotnie przesuwany – najpierw na 2020, potem na 2021 i ostatecznie na 2022 rok. Film miał swoją światową premierę na 76. Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie był wyświetlany poza konkursen. Bilety na seanse kinowe zostały udostępnione do sprzedaży w poniedziałek, 22 maja 2023 roku i są dostępne w miejscach, gdzie sprzedawane są bilety. Dla fanów z Los Angeles, Collider organizuje wczesny pokaz filmu Dial of Destiny w formacie IMAX w środę, 28 czerwca o godzinie 19:00 (więcej informacji tutaj). Poniższe linki mogą być użyteczne do znalezienia godzin seansów w kinie w pobliżu Ciebie, gdy film trafi na ekrany:

Zobacz zwiastuny filmu “Indiana Jones and the Dial of Destiny”

Ostatnio opublikowano pierwszy zwiastun filmu “Indiana Jones and the Dial of Destiny”, który zapowiada ekscytującą i pełną nostalgii przygodę. Zmieszane twarze znanych postaci i nowych bohaterów sugerują, że czeka nas wspaniała podróż zarówno dla starych, jak i nowych fanów. Obejrzyj zwiastun powyżej. Podczas Super Bowl LVII opublikowano 30-sekundową reklamę. Chociaż nie dostarczyła zbyt wielu nowych informacji na temat fabuły filmu ani informacji na temat tego, czym dokładnie jest “dial of destiny”, pokazuje krótką wymianę zdań między Indianą Jonesem a złoczyńcą filmu, Jürgenem Vollerem, oraz dodatkowe sceny z ukochaną postacią Sallaha i scenę z archeologiem tytułowym oraz jego chrześniaczką Heleną Shaw. Drugi zwiastun został wydany na Star Wars Celebration 2023 i rozwija to, co zobaczyliśmy w reklamie podczas Super Bowl oraz w pierwszym zwiastunie. Indiana Jones wydaje się być na emeryturze, ale zostaje wciągnięty z powrotem do gry przez Helenę. “Dial of Destiny” zapowiada się jako wielki finał serii Indiana Jones. 15 maja 2023 roku otrzymaliśmy także nowy klip z “Dial of Destiny”, który przedstawia emocjonującą scenerię pościgu, w której Indy i Helena starają się dogonić Vollera (i utrzymać się przed innymi), poruszając się tuk-tukami. Obejrzyj go poniżej: 22 maja 2023 roku opublikowano kolejny jednominutowy klip. 31 maja otrzymaliśmy nowy zwiastun filmu “Indiana Jones and the Dial of Destiny”, który pokazuje niektóre sceny podwodne i coś, co wygląda jak tunel czasoprzestrzenny. Czy Indiana Jones podróżuje w czasie? Być może! Oto video: Bardziej niedawno, 12 czerwca, otrzymaliśmy nowy klip z filmu, który rozgrywa się w mrocznych ruinach świątyni. Wideo pokazuje, jak Indy i Helena próbują rozwiązać zagadkę. Sprawdź to tutaj: Od tego czasu opublikowano wiele klipów i materiałów promocyjnych z filmu. Najnowszym z nich jest materiał promocyjny poświęcony kompozytorowi Johnowi Williamsowi i jego pracy nad serią. Obejrzyj poniższe wideo:

Kim są aktorzy występujący w filmie “Indiana Jones and the Dial of Destiny”?

Harrison Ford ponownie wciela się w rolę Indiany Jonesa, ale nie jest jedynym aktorem ani postacią powracającą z poprzednich części serii. John Rhys-Davies powraca, grając ponownie Sallaha, przyjaciela Indy’ego i “najlepszego wykopującego w Egipcie”. W piątej części Indiana Jonesa pojawi się również kilka nowych twarzy. Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) ma główną rolę jako chrześniaczka Indy’ego, Helena. Mads Mikkelsen (Another Round) gra złowrogiego byłego nazistę, który stał się współpracownikiem NASA, Jürgena Vollera. Shaunette Renee Wilson (The Resident) wciela się w agentkę rządową o imieniu Mason, Boyd Holbrook (Logan) gra poplecznika Vollera, Klabera, a Toby Jones (Tinker Tailor Soldier Spy) występuje jako postać o imieniu Basil. Dodatkowo Antonio Banderas (The Mask of Zorro) zagra sprzymierzeńca Indy’ego, Renaldo, a Thomas Kretschmann (Avengers: Age of Ultron) zagra złowrogiego pułkownika Webera. Olivier Richters (Black Widow) również pojawi się w obsadzie w nieujawnionej roli. Dobra wiadomość jest taka, że muzykę do tego filmu ponownie skomponuje John Williams, twórca kultowego motywu muzycznego i autor ścieżki dźwiękowej do czterech poprzednich filmów o Indianie Jonesie. Seria nie byłaby taka sama bez niego.

Kiedy i gdzie odbywały się zdjęcia do “Indiana Jones and the Dial of Destiny”?

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku w Wielkiej Brytanii i zakończyły się 26 lutego 2022 roku. Film kręcono w wielu miejscach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Maroku. Może słyszałeś już, że Harrison Ford doznał kontuzji podczas kręcenia filmu. 23 czerwca 2021 roku, podczas próby sceny walki, doznał kontuzji ramienia. Komunikat od Disneya brzmiał: “Podczas próby sceny walki Harrison Ford doznał kontuzji ramienia. Produkcja będzie kontynuowana, gdy oceni się odpowiednią formę leczenia, a harmonogram zdjęć zostanie dostosowany w nadchodzących tygodniach”. Prace nad filmem kontynuowano, ekipa kręciła ujęcia omijając kontuzję aktora i nie wydaje się, aby spowodowało to jakiekolwiek opóźnienia czy długoterminowe problemy dla weterana aktora. Ford nie jest obcy kontuzjom i rekonwalescencji na planie filmowym. Ostatnio doznał kontuzji podczas kręcenia filmu “Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, złamując kości w stopie i zwichnął kostkę, co spowodowało konieczność dostosowania harmonogramu zdjęć podczas jego rekonwalescencji.

Kto jest odpowiedzialny za stworzenie filmu “Indiana Jones and the Dial of Destiny”?

Film “Indiana Jones and the Dial of Destiny” będzie pierwszym filmem z serii Indiana Jones, który nie został wyreżyserowany przez Stevena Spielberga, choć wciąż jest on zaangażowany w projekt jako producent wraz z Kathleen Kennedy i Frankiem Marshallem. Zamiast tego, reżyserią filmu zostanie powierzona Jamesowi Mangoldowi – twórcy takich filmów jak “Logan”, “Ford v Ferrari” i “Dziewczyna, przerywana”. Spielberg zdecydował się skupić swoją uwagę na innych filmach, takich jak remake “West Side Story” i “The Fabelmans”, dramat o dorastaniu inspirowany jego dzieciństwem, który został wydany w listopadzie 2022 roku. Mangold wyraził pragnienie zachowania wierności oryginalnym filmom. W oświadczeniu prasowym powiedział: “Cieszę się, że rozpoczynam nową przygodę, współpracując z zespołem marzeń wielkich twórców filmowych. Steven, Harrison, Kathy, Frank i John to wszyscy moi artystyczni bohaterowie. Dodając Phoebe Waller-Bridge, wspaniałą aktorkę o niesamowitym talentcie twórczym, i chemię, którą niewątpliwie przyniesie na plan, czuję się tak szczęśliwy jak sam Indiana Jones”. David Koepp, autor scenariusza do filmu “Królestwo Kryształowej Czaszki”, pracował nad scenariuszem do “Indiana Jones and the Dial of Destiny” dla Stevena Spielberga, ale w 2018 roku został zastąpiony przez Jonathana Kasdana (Solo: Gwiezdne wojny – Historie) i później Dana Fogelmana (This Is Us), tylko po to, aby w 2019 roku Koepp ponownie dołączył do projektu. Jednak gdy Spielberg zrezygnował z reżyserii, Koepp również odszedł, wyjaśniając: “Kiedy James Mangold przyszedł… zasługuje na szansę, aby podjął się tego zadania. Zrobiłem kilka wersji z Stevenem. A kiedy Steven odszedł, wydawało się, że to właściwy moment, aby Jim miał swoje własne spojrzenie na to i sam napisał scenariusz”. Obecny scenariusz “Indiana Jones and the Dial of Destiny” został napisany przez Mangolda wraz z partnerami scenarzystami, Jezem i Johnem-Henrym Butterworthami. Duo wcześniej pracowało z Mangoldem nad nagrodzonym Oscarem filmem “Ford v. Ferrari”. Butterworthowie wspólnie napisali scenariusze do takich filmów jak “Edge of Tomorrow”, “Get on Up”, “Fair Game” i “Flag Day”.

Podsumowanie

“Indiana Jones and the Dial of Destiny” to jedno z najbardziej oczekiwanych kinowych wydarzeń dla fanów tej kultowej serii. Pojawią się zarówno dobrze znane postacie, jak i nowe twarze, a fabuła zapowiada się jako emocjonująca i pełna przygód podróż. Film ma swoją premierę 30 czerwca 2023 roku i zapowiada się, że będzie to epicki finał przygód Indiany Jonesa. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zwiastuny i informacje dotyczące tego filmu, który przyniesie nam powrót jednej z najbardziej ikonicznych postaci w historii kina.

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *