Zapraszam na serię materiałów, w których postaram się przybliżyć sylwetki mało znanych postaci komiksowych, posiadających specyficzne i niepowtarzalne umiejętności.

Open-Window Man

Postać z uniwersum DC stworzona została przez China Miévillea i Mateusa Santolouco, po raz pierwszy pojawiła się w Dial H #12 – Conference Call.

Jed Oliver jako mały chłopiec był świadkiem zabójstwa swoich rodziców w ciemnej alejce przez rabusia. Trauma, której doświadczył w tym incydencie spowodowała, że całą swoją energię i środki poświecił aby walczyć z przestępczością. Zainspirowany przez okno podczas wietrznej nocy, Jed robił co mógł by studiować otwarte okna i ich umiejętności. Wszystko to żeby zostać Open-Window Manem. Rozwinął swoje nadzwyczajne umiejętności do takiego stopnia, że potrafił zmieniać otwarte okna w portale i przenosić się z budynku do budynku, a nawet z miasta do miasta. Wszystko dzięki niepozornym otwartym oknom.

Pewnego razu nasz cudowny bohater dołączył do Team House, czyli drużyny herosów zainspirowanych różnymi domowymi akcesoriami i u ich boku walczył przeciwko Rake Dragonowi. Podczas innej walki był świadkiem śmierci swojego kolegi z drużyny (Boy Chimney), kiedy to umiejętności Jeda zawiodły i został on pokonany. Później, Open-Window Man natyka się na kosmitkę o imieniu Bransa, która wyjaśnia że przypadkowo ukradła moc i tożsamość Boy Chimneya gdy użyła tajemniczej tarczy „H”. Odnalezienie Jeda miało być dla niej pewną formą zadośćuczynienia, gdyż nie wiedziała ile osób skazała przez przypadek na śmierć. Zamiast tego stworzyła grupę podobnych do siebie mężczyzn i kobiet połączonych z mistycznymi tarczami. To wydarzenie jest znane jako Exchange. Ci ludzie stali się znani jako „Bunch Dial” i zaczęli polować na złowrogą istotę, którą jest Fixer.

Po zlikwidowaniu Fixera, Dial Bunch przenieśli całą swoją drużynę do świata żywego graffiti, gdzie Open-Window Man musiał patrzeć, jak młody chłopiec stracił rodziców w tym samym incydencie co on. W pewien niewyjaśniony sposób narysowany chłopiec był w stanie zobaczyć Open-Window Mana, który stał się swego rodzaju mentorem dla niego. Jed wyjaśnił mu pochodzenie samego siebie i „Dial Bunch” oraz uczył go bycia bohaterem.