Najlepsze komedie na Netflix (czerwiec 2023)

Jeśli masz ochotę na śmiech, koniecznie sprawdź naszą listę najlepszych komedii na Netflix w tym momencie. Obejmuje zarówno klasyki, jak i nowe seriale.

Inside Job (2021-2022)

“Inside Job” to sitcom osadzony w miejscu pracy, pełen szalonych spisków. Twórcą serialu jest Shion Takeuchi, scenarzystka znana z “Gravity Falls”. Główna bohaterka, Reagan Ridley (Lizzy Caplan), jest genialną wynalazczynią, która może pewnego dnia zostać szefową firmy. Niestety, nie potrafi nawiązywać kontaktów społecznych, dlatego przełożeni decydują się przydzielić jej partnera, niezwykle naiwnego Bretta Handa (Clark Duke). Wspólnie próbują wprowadzić zmiany w tajnym rządzie, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Serial porusza tematy dzieciństwa, rozczarowań i potrzeby akceptacji, a jednocześnie bawi i wprowadza w szalony świat spisków. Niestety, mimo świetnych recenzji, Netflix zdecydował o anulowaniu serialu po dwóch sezonach.

FUBAR (2023-obecnie)

“FUBAR” to akcji-komedia, która łączy w sobie elementy “Mr. & Mrs. Smith” i klasycznego filmu z Arnoldem Schwarzeneggerem “True Lies”. Schwarzenegger wciela się w agenta CIA, który podczas ostatniej misji odkrywa, że jego córka również jest tajnym agentem. Teraz muszą współpracować i przezwyciężyć swoje różnice, aby ukończyć tę ostatnią misję. Monica Barbaro wciela się w rolę córki agenta, która podszywa się pod skromną gospodynię domową. Chemia między Barbaro i Schwarzeneggerem jest autentyczna i przynosi dużo śmiechu.

The Pentaverate (2022)

“The Pentaverate” to serial komediowy stworzony przez Mika Myersa. Akcja koncentruje się na tajnym stowarzyszeniu, którego członkowie desperacko poszukują piątej osoby. W międzyczasie kanadyjski dziennikarz (również grany przez Myersa) stara się ujawnić ich istnienie światu. Serial jest nie tylko zabawną komedią i kryminałem, ale ma także głębsze przesłanie. Przez całą historię można dostrzec przekaz o odchodzeniu starego świata i przejęciu władzy przez nowe pokolenie, zachowując jednocześnie najlepsze cechy przeszłości.

Cunk on Earth (2023)

“Cunk on Earth” to seria dokumentalna, stworzona przez Charliego Brookera, twórcę “Black Mirror”. W tej fikcyjnej produkcji Philomena Cunk (grana przez Diane Morgan) bada historię ludzkiej cywilizacji. To wspaniała parodia klasycznych dokumentów, pełna humorystycznych uwag i zabawnych pytań. Bez względu na to, czy oglądasz serial ze względu na informacje historyczne, czy dla samej komedii, “Cunk on Earth” jest jednym z najlepszych mockumentary ostatnich czasów.

Emily in Paris (2020-obecnie)

“Emily in Paris” to romantyczny serial stworzony przez Darrena Stara, twórcę “Sex and the City”. Serial opowiada historię ambitnej dwudziestoparolatki Emily, która dostaje pracę w Paryżu. Przez trzy sezony śledzimy jej perypetie osobowe i zawodowe, w tym jej znajomość z przystojnym szefem kuchni Gabrielem, romans z atrakcyjną szefową Sylvie i przyjaźń z uroczą Mindy. “Emily in Paris” to lekki i przyjemny serial, który doskonale nadaje się do jednorazowego oglądania.

That ’90s Show (2023-obecnie)

“That ’90s Show” to kontynuacja kultowego serialu “That ’70s Show”. Akcja rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach pierwszego serialu i skupia się na córce Erica i Donny, Lei. Leia trafia do domu swoich dziadków w Wisconsin i poznaje nową grupę nastolatków. Wraz z nimi przeżywa pełną przygód letnią przygodę, pełną miłości, śmiechu i… zielonego palenia. To świetne uzupełnienie pierwowzoru, z wspaniałymi postaciami, mnóstwem odniesień do lat 90. i zabawną oraz wciągającą fabułą.

Documentary Now! (2015-obecnie)

“Documentary Now!” to serial stworzony przez Bill’a Hadera, Freda Armisena, Setha Meyersa i Rhysa Thomasa. Każdy odcinek to parodia znanego dokumentu, w której Hader i Armisen wprowadzają elementy komediowe. To seria śmiesznych historii, które przybierają formę m.in. “Grey Gardens”, “Wild Wild Country” czy “The Thin Blue Line”. Jednym z najlepszych odcinków jest “DRONEZ: The Hunt for El Chingon”, który parodiuje VICE. “Documentary Now!” to must-see dla miłośników kina.

Seinfeld (1989-1998)

“Seinfeld” to kultowy sitcom stworzony przez Larry’ego Davida i Jerry’ego Seinfelda. Serial opowiada o codziennych perypetiach grupy przyjaciół w Nowym Jorku. “Seinfeld” to zbiór niezwykle zabawnych i zaskakujących sytuacji, w których bohaterowie często popadają w absurdy. To prawdziwa klasyka gatunku, która zapewnia mnóstwo śmiechu.

Disenchantment (2018-obecnie)

“Disenchantment” to animowana komedia stworzona przez Matta Groeninga, twórcę “The Simpsons” i “Futuramy”. Serial osadzony jest w świecie fantasy i skupia się na przygodach księżniczki Bean, która jest daleka od stereotypowej damy w potrzebie. Przez trzy sezony śledzimy jej przygody z elfem Elfo i demonem Lucim. “Disenchantment” to idealna kombinacja humoru, fantastyki i znakomitej historii.

The Way of the Househusband (2021-obecnie)

“The Way of the Househusband” to seria anime, która skupia się na codziennym życiu Tatsu, byłego członka yakuzy, który teraz zajmuje się domem. To lekki i relaksujący serial, w którym humor czerpie z codziennych sytuacji. Bohater podejmuje obowiązki domowe w sposób godny byłego gangstera, co przynosi mnóstwo śmiechu.

A Series of Unfortunate Events (2017-2019)

“A Series of Unfortunate Events” to seria oparta na serii książek o tym samym tytule autorstwa Lemony’ego Snicketa. Fabuła skupia się na nieszczęśliwych przygodach sieroty Baudelaire, które są ścigane przez złowrogiego hrabiego Olafa. Serial łączy tragiczne i komediowe wątki, tworząc wyjątkową atmosferę. To seria, która zapewnia emocje i niezwykłe poczucie humoru.

Monty Python’s Flying Circus (1969-1974)

“Monty Python’s Flying Circus” to brytyjski program komediowy, który zdobył ogromną popularność na całym świecie. Składa się z absurdalnych skeczy, piosenek i animacji, które są znakiem rozpoznawczym grupy Monty Python. Serial jest pełen nonsensu i czarnego humoru, który doceniany jest przez fanów komedii na całym świecie.

To tylko niektóre z najlepszych komedii dostępnych na Netflix. Wybierz jeden z tych seriali i przygotuj się na wiele śmiechu i rozrywki!

Write a Reply or Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *