w

Niesamowity Spider-Man: Jaka jest prawda o odejściu Andrew Garfielda?

Można powiedzieć, że Andrew Garfield wygrał rolę życia, gdy został obsadzony w roli Spider-Mana w reboocie filmowej adaptacji słynnego komiksu. Aktor wcielił się w postać Petera Parkera w filmie Niesamowity Spider-Man oraz w sequelu Niesamowity Spider-Man 2. Fabuła rozwijała się, wszystko zmierzało do przedstawienia historii z Sinister Six w kolejnej części, jednak studio Sony doszło do porozumienia ze studiem Marvel o przeniesieniu postaci Spider-Mana do Marvel Cinematic Universe. Postać Człowieka Pająka musiała jednak zostać obsadzona na nowo.

Andrew Garfield, który nie będzie już grał Spider-Mana, w szczerym oświadczeniu podzielił się swoimi doświadczeniami z czasów kręcenia filmów i zmagań z postacią. Magazyn The Hollywood Reporter napisał, że Andrew Garfield podpisał kontrakt na oba filmy, nie widząc w ogóle scenariuszy. Nie wiedział absolutnie nic o tym, na co się pisze. Aktor powiedział: „Czterolatek we mnie nie brał pod uwagę żadnej innej opcji”, po czym dodał, że „korporacyjny sposób myślenia”, który próbował stworzyć nieakceptowalne filmy, delikatnie mówiąc, co mu się nie podobało.

„Musiałem naprawdę mocno walczyć, aby upewnić się, że postać została uhonorowana i że coś zabawnego, poruszającego, złożonego i głębokiego zostało przedstawione młodym widzom, którzy chcą zobaczyć swojego ulubionego superbohatera”.

Andrew Garfield mówi, że jest wielkim fanem postaci Człowieka Pająka odkąd miał trzy lata. „Podczas kręcenia tych filmów wydarzyło się wiele pięknych rzeczy. Poznałem kogoś, kto stał się dla mnie niezwykle ważny – możecie się domyślić, kto to był”. Tą osobą jest zapewne Emma Stone, która wcieliła się w rolę Gwen Stacy. Bohaterowie byli razem na ekranie, a aktorzy byli razem w prawdziwym życiu. To jednak należy już do przeszłości.

Aktor powiedział również: „Czułem podczas premiery filmu The Amazing Spider-Man, że nie zostałem odpowiednio sportretowany. Nie czułem się, jakby to było moje dzieło, w dziwny sposób. Czułem się jak cień tego wszystkiego”.

W okresie, kiedy Sony zostało zhakowane, z maili, które wyciekły wynikało poniekąd, że na decyzję Sony o współpracy z Marvelem miał wpływ fakt, że szef Sony Kaz Hirai i tak chciał zwolnić Andrew Garfielda. Powodem miało być to, że aktor nie pojawił się na imprezie, podczas której miała zostać zapowiedziana trzecia część The Amazing Spider-Man.

Czy to prawda? Andrew Garfield w wywiadzie dla gazety The Guardian został zapytany, czy celowo opuścił imprezę, aby zostać zwolnionym. W końcu Garfield nie ukrywał, że jest rozczarowany filmami, które już powstały. Aktor jednak roześmiał się i powiedział: „Nie, nie wydaje mi się. To, na co mogę z dumą odpowiedzieć, to fakt, że nigdy nie poszedłem na kompromis w kwestii tego, kim byłem. Zawsze byłem po prostu sobą. I to mogło być trudne dla niektórych ludzi. „

Aktor powiedział również, co próbował zrobić, aby przenieść postać Petera Parkera na duży ekran, a co mu się nie udało: „Czytałem prace mitologów takich jak Joseph Campbell i James Hillan. I kiedy dostałem rolę Spider-Mana pomyślałem 'Jasna cholera! To jest wspaniałe, przerażające i niewiarygodne. Dano mi możliwość zdjęcia ręki z ekranu i położenia jej na ramionach młodych widzów. To dla mnie dar i ogromny ciężar do udźwignięcia. Ale jestem na to gotowy. Pomyślałem, że jeśli tchnę całą tę starożytną wiedzę i mądrość w postać Spider-Mana, może to gruntownie wpłynąć na młodych widzów. To zawsze było moim zamiarem i starałem się to zrobić. Miałem 25 lat i byłem naiwny. Nie z tego powodu, oczywiście, ale dlatego, że byłem naiwny co do całego procesu tworzenia wielkobudżetowego filmu.”

Dodanie postaci Spider-Mana do Marvel Cinematic Universe to z pewnością fantastyczna sprawa. Tom Holland bardzo dobrze prezentuje się w roli nastoletniego Petera Parkera. Jednak wielu fanów pajęczej postaci chętnie zobaczyłoby kontynuację bohaterów serii Niesamowity Spider-Man z Andrew Garfieldem w roli tytułowej.

Co myślisz?

Napisane przez Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

O co chodzi z „Kapitanem Hydrą”? – krótko o Secret Empire

Mjolnir Thora, hełm Star-Lorda i wiele więcej na aukcji!