w

O co chodzi z „Kapitanem Hydrą”? – krótko o Secret Empire

Kim jest Kapitan Hydra? Dlaczego w sieci jest tyle szumu wokół tego komiksu? O co chodzi z tym całym „Secret Empire”?

Czy wiecie czym jest Tesseract? Jeśli oglądaliście „Kapitana Amerykę: Pierwsze starcie” lub „Avengers” to pewnie tak. Jest to ten niebieski sześcian, który z jakiegoś dziwnego powodu jest traktowany jako kamień nieskończoności w filmowym uniwersum Marvela. Więc… (uwaga, robi się dziwnie), tak naprawdę ten sześcian to istota stworzona przez Beyondera, rasę kosmitów z wymiaru, który istnieje poza multiwersum, a jego imię to Kubik. Może on kontrolować rzeczywistość.

S.H.I.E.L.D. również chciał mieć tę moc w magazynie, więc stworzyli swój Cosmic cube. Ale jest jeden haczyk, istota stworzona przez S.H.I.E.L.D. ma wygląd i mentalność małej dziewczynki. Kobik, przez swoje dziecięce pragnienie miłości, postanowiła udać się do osoby, która już posiadała Tesseract, Red Skulla. Ten z kolei wychował ją w przekonaniu, że Hydra to organizacja niemalże charytatywna, chcąca pomagać ludziom, na ogół ludzie o dobrym sercu. W dwóch słowach: zmanipulował ją. Ok, więc możemy przejść do rzeczy…

Jak to się wszystko zaczęło?

Cóż, z hukiem. Kiedy Steve Rogers odzyskał serum super żołnierza i wrócił do swojego kostiumu (podczas stagnacji Steve’a zaszczytu noszenia tarczy i przydomka Kapitan Ameryka dostąpił Falcon) nikt nie spodziewał się Kapitana w drugim numerze „Captain America: Steve Rogers”.

W internecie zawrzało. Jak to? Człowiek, który zawsze walczył z Hydrą, niezwyciężony Steve, symbol Ameryki, wolności, teraz przedstawiony jako nazista? Za tym wszystkim stała Kubik, którą opisałem wcześniej. Red Skull poprosił ją o użycie jej zdolności do zmiany rzeczywistości. Przywróciła Steve’owi jego moce, ale też namieszała mu w głowie, wmawiając mu, że zawsze był agentem Hydry.

O co te wszystkie kontrowersje?

Już sama zmiana nastawienia Steve’a Rogersa, postaci bardzo ważnej dla wielu Amerykanów, była ciosem. Prawdziwa burza zaczęła się jednak, gdy do sklepów trafił numer zerowy eventu Secret Empire, o którym opowiemy później. Marvel, wraz z dostawą komiksów, wysłał również koszulki z symbolem Hydry i zachęcał pracowników sklepów komiksowych do ich sprzedaży.

Choć Hydra jest organizacją fikcyjną, to nie da się ukryć, że jest ona oparta na nazistowskich przekonaniach i wzorowana na III Rzeszy.

Po ukazaniu się pierwszego numeru komiksu, można było również usłyszeć o kampanii palenia Secret Empire. Na Twitterze pojawiały się zdjęcia i wpisy namawiające do podobnych akcji.

O czym jest Secret Empire?

Jest to event składający się z 11 numerów (#4 ukazał się 14 czerwca). Opowiada historię kraju rządzonego przez Hydrę i Steve’a Rogersa, który stoi na jej czele. Warto przypomnieć przepowiednię z poprzedniego eventu Civil War II. Tam Ulysses miał wizję, w której widział Milesa Moralesa (Spider-man) zabijającego Kapitana. Wtedy było to nie do pomyślenia, gdy nie wiedzieliśmy o planie Hydry, ale teraz?

Co wy sądzicie o całej sytuacji? Czy jesteście urażeni postacią Kapitana Nazisty? Czy to możliwe, że Miles popełnił morderstwo? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Co myślisz?

Napisane przez Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sceny po napisach w filmie Strażnicy Galaktyki Vol.2 – wyjaśnienie

Niesamowity Spider-Man: Jaka jest prawda o odejściu Andrew Garfielda?