Komiksowe uniwersa pełne są niezwykłych postaci. W serii artykułów spróbuję przybliżyć sylwetki znanych i tych mniej znanych symbiontów ze świata Marvela.

Anti-Venom

Swój debiut miał w październiku 2008 roku w komiksie Amazing Spider-Man #569. Postać została stworzona przez Dana Slotta, Johna Romita Jr.

Kiedy Eddie Brock rozdzielił się z Venomem, odbiło się na nim w postaci zachorowania na nowotwór. Brock zaczął pracować jako wolontariusz w F.E.A.S.T (organizacja pomagająca biednym i bezdomnym). Właściciel organizacji F.E.A.S.T oraz Martin Li, którego alter ego to Mr. Negativ, chcieli wyleczyć Eddiego z raka. Podczas operacji przypadkowo resztki dawnego symbionta pozostałe w krwiobiegu Eddiego zostały wypełnione dzięki mocy Martina. Zespoliły się z jego białymi krwinkami, tworząc nową hybrydę symbionta – Anti-Venoma, który objawił się w momencie kiedy Venom opuścił swojego żywiciela i postanowił wrócić do Eddiego.

Nowy symbiont posiada potężne zdolności leczące. Może produkować antyciała, które wyleczą każdą chorobę i usuną zanieczyszczenia z ciała człowieka. W odróżnieniu od innych symbiontów, ten jest zupełnie bezmyślny dzięki czemu Eddie ma całkowitą kontrolę nad jego ruchami i zachowaniem. Jak już wiemy, z poprzedniego artykułu o Venomie, Eddie po całkowitym porzuceniu czarnego symbionta zmienił się na dobre. Mając pod swoją kontrolą Anti-Venoma, mógł nieść pomoc jako superbohater.

Pewnego razu biały symbiont pod kontrolą Walkera Sloana zaatakował Spider-Mana i „osuszył” go ze wszystkich mocy. Sponiewierany pajęczak był już bliski śmierci, kiedy do walki włączył się Spider-Man 2099, który natychmiast wyrwał Anti-Venoma spod kontroli Sloana i namówił go do zemsty na manipulatorze. Niestety Biały symbiont, Sloan oraz Otto Octavius, byli w pewien sposób połączeni, co spowodowało utworzenie się portalu czasowego, z którego uformował się Atrocity. Tego ogromnego potwora możecie ujrzeć na własne oczy grając w konsolową grę „Spider-Man: Edge of Time„.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o